IndeksIndeks  FAQFAQ  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Wyznania gejszy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mun
Siła Wyższa

Liczba postów : 2903

PisanieTemat: Wyznania gejszy   Sob Mar 20, 2010 9:59 pm

Koprodukcja, więc o nim napiszę.

Gdy ten film wchodził do kin, kompletnie nie byłam nim zainteresowana. Potem gdy pojawił się w sieci i na DVD, także nie pałałam chęcią oglądania go. Jednak ostatnio, trafiwszy w programie telewizyjnym na ten tytuł, pomyślałam, że chyba pora go zobaczyć. Po pierwszych kilku minutach przyszło mi do głowy tylko: „Dlaczego nie wzięłam się za to wcześniej?”

Wyznania gejszy, to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych historii miłosnych jakie poznałam. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, iż był to jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. Niesamowita opowieść w przepięknej oprawie, pełna kolorów i, w jakiś sposób, poruszających dźwięków. Nie czytałam książki, ale myślę, że obu panom, zarówno Arturowi Goldenowi jak i Bobowi Marshalowi, należą się spore gratulacje.

Istnieje na tym świecie bardzo mało tekstów, nad którymi płakałam. Liczba filmów jest jeszcze bardziej ograniczona. Wyznania gejszy wywołały u mnie łzy, a już samo to zmusza mnie do wpisania tego filmu na listę najlepszych.

Serdecznie polecam. Chętnie dowiem się jakie jest Wasze zdanie na temat tej pozycji.

Ostatnio zmieniony przez Mun dnia Pon Lut 28, 2011 8:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Yuki-chan
Stały gość na afterparty

Liczba postów : 128

PisanieTemat: Re: Wyznania gejszy   Sro Kwi 21, 2010 12:03 am

Ja też omijałam ten film, może nie szerokim łukiem, ale jakoś nie mogłam się zabrać. Poza tym myślałam, że mi się nie spodoba, ale stwierdziłam, że pora się przekonać. Jak już go obejrzałam, to byłam zdumiona tym, że jednak zrobił na mnie wrażenie, nawet wzruszył. Happy Podobało mi się również to, że świat gejsz został dość dokładnie pokazany, plus walory estetyczne - gdy oglądałam jej taniec, kiedy faceci mieli się licytować o ile dobrze pamiętam, to miałam ciary na plecach. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie, nie mówiąc o urodzie głównej bohaterki.. przepiękna! Happy
Powrót do góry Go down
Aya
Organizator J-rock Festival

Liczba postów : 427

PisanieTemat: Re: Wyznania gejszy   Czw Sie 05, 2010 8:56 pm

Oglądałam dwa razy. I podzielam wasze zdanie. Ogólnie to jeden z najciekawszych filmów, jakie kiedykolwiek obejrzałam. Wiele momentów nadal mam w pamięci.

Jęsli lubicie takie klimaty, to polecam też książkę "Kwiat Śniegu i Sekretny Wachlarz" Lisy See. Opowiada o losach dwóch kobiet w XIX-wiecznych Chinach.
Powrót do góry Go down
Aemillie
Członek zespołu

Liczba postów : 535

PisanieTemat: Re: Wyznania gejszy   Pon Lut 28, 2011 8:45 am

Oglądałam film raz, czy dwa. Jestem nim totalnie zachwycona, szczególnie przypadł mi do gustu moment, kiedy nasza tytułowa gejsza tańczy w tych swoich zajeświetnych butach. Po prostu genialne i mega orgazmotwórcze ;3
Powrót do góry Go down
http://yenneferr.deviantart.com otaku-world-site.webnode.com
Mun
Siła Wyższa

Liczba postów : 2903

PisanieTemat: Re: Wyznania gejszy   Pon Lut 28, 2011 8:57 am

Ja w sumie oglądałam cały film dwa razy fragmentami. Te buty są czadowe, nie umiałabym w nich chodzić, co dopiero tańczyć! ;D A sam wyraz tego tańca był fantastyczny. Za każdym razem, gdy oglądam ten fragment mam te w/w "ciary".
Ale strasznie podobały mi się też sceny przygotowań do bycia gejszą. Fragment, gdy dowiaduje się o tym jak trzymać nadgarstek itp.
A w momencie, gdy usiłowała nalać herbaty z pustego czajnika, nawet mi zrobiło się głupio. ^^

Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Aemillie
Członek zespołu

Liczba postów : 535

PisanieTemat: Re: Wyznania gejszy   Pon Lut 28, 2011 9:07 am

Huh, to prawda, z tym pustym czajniczkiem to się kobiecina zdziwiła.
Mnie strasznie denerwowała ta, która była rywalką Mamehy... Bogowie, jak ona się nazywała... Matsumoto? Geez, hide mi się przypomniał oO"
No, w każdym bądź razie kiedy kazała zniszczyć jej kimono Mamehy, to miałam ochotę tam wskoczyć i dać jej porządnie w twarz! No i oczywiście nie zapominajmy o tym, jak to potem się naszej młodej, przyszłej gejszy za to dostało >.<
A co do butów, to ja bym się automatycznie wywaliła i podnieść nie mogła ;)
Powrót do góry Go down
http://yenneferr.deviantart.com otaku-world-site.webnode.com
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Wyznania gejszy   Today at 11:05 pm

Powrót do góry Go down

Wyznania gejszy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1